Cursuslocatie:
Daam Fockemalaan 22
3818 KG Amersfoort

Cursus- programma

Contact:
Post- en bezoekadres:
Klooster Onze Lieve Vrouw Ter Eem
Daam Fockemalaan 22
(brievenbus 24)
3818 KG Amersfoort
Tel: 033 - 208 7878
info@restauratiecentrum.nl

Algemene voorwaarden

Schadebeelden bij monumenten 2

Schadebeelden, uitvoeringsfouten, ondeskundig materiaalgebruik komen veel voor bij onderhouds- en restauratiewerk aan monumenten. Tijdens deze interactieve ochtendworkshop wordt aandacht besteed aan het herkennen en voorkomen van gebreken, uitvoeringsfouten en verkeerd materiaalgebruik.

Tijdens de ochtendworkshop Schadebeelden bij monumenten 2 wordt de aandacht gericht op gebreken aan natuursteen en ijzerwerk en gevolgen daarvan. Bij schadebeelden aan natuursteen kun je denken aan: degeneratie van natuursteen, roestende verankering en scheurvorming. Gedurende deze interactieve workshop wordt uitgebreid aandacht besteed aan het herkennen en voorkomen van gebreken, uitvoeringsfouten e verkeerd materiaalgebruik. Ook worden herstelwerkzaamheden bepsroken zoals verlijming en verankering, repareren door inboeten en repareren met herstelmortels.

Aan de hand van praktijkvoorbeelden worden allerlei gebreken besproken. Oorzaken worden inzichtelijk gemaakt en mogelijkheden voor herstel komen aan bod. De cursisten kunnen, bij voorkeur aan de hand van duidelijke foto's, eigen voorbeelden aandragen die plenair besproken worden. Per voorbeeld wordt ingegaan op de benodigde vak- en materiaalkennis, zodat de cursist inzicht krijgt in de toe te passen materialen en uitvoeringsmethodieken. 

Docent: Wilfred Mengerink en John van den Heuvel.

datumDinsdag 6 oktober 2026 - 8.30-12.00 uur
locatieAmersfoort.
kosten € 245,- (exclusief btw).
doelgroep
Bouwkundig medewerkers van professionele beheerders en eigenaren van monumenten, ambtenaren monumentenzorg, toezicht en handhaving, medewerkers van regionale uitvoeringsdiensten (belast met monumentenzorg), medewerkers van advies- en architectenbureaus en medewerkers van (restauratie-)bouwbedrijven.